Address :
Koceľova 937/9, 821 08 Bratislava

Lucia Galbová Slezáková

asistentka podpory zdravia

Volám sa Lucia Galbová Slezáková a pracujem ako asistentka podpory zdravia v Národnom projekte Zdravé komunity 3B.

Do NP ZK 3B som nastúpila v roku 2021 a pôsobím v lokalite Gajary.

Prečo si sa rozhodla pracovať pre tento projekt?

Pre tento projekt som sa rozhodla pracovať, lebo rada pomáham ľuďom v núdzi, či už deťom alebo dospelým. Ja sama som sa ocitla v núdzi a viem aké je to ťažké.

Čo by si chcela dosiahnuť v rámci svojej práce?

Chcela by som dosiahnuť to, aby sa ľudia nehanbili za podmienky, v ktorých žijú. Myslím si, že práca asistentky nie je len o fyzickej ale aj o psychickej podpore, ktorá je v mnohých prípadoch možno ešte dôležitejšia. Chcela by som sa zúčastňovať a aktívne pracovať v oblasti charitatívnej pomoci. Mojim cieľom je byť oporou ľuďom, ktorí ju potrebujú, vyčariť im úsmev na tvári, aj keď to nemajú v živote ľahké.

Ako hodnotíš svoju prácu?

Začiatky boli náročné no postupom času som si vybudovala výbornú spoluprácu či už s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti alebo s vedením obce Gajary. V súčasnosti ma už rodiny, s ktorými pracujem, prijali a môžem sa s nimi porozprávať, zasmiať sa a tiež im vždy rada a ochotne pomôžem.

Ako hodnotíš fungovanie tvojho kolektívu?

Kolektív je skvelý, sme v kontakte a navzájom si pomáhame. Som rada, že môžem pracovať pre organizáciu Zdravé regióny a teším sa na ďalšie projekty do budúcnosti.