Address :
Koceľova 937/9, 821 08 Bratislava

Nikola Šarközyová

asistentka podpory zdravia

Volám sa Nikola Šarközyová a pracujem ako asistentka podpory zdravia v Národnom projekte Zdravé komunity 3B.

Do NP ZK 3B som nastúpila v roku 2021 a pôsobím v lokalite Zohor.

Prečo si sa rozhodla pracovať pre tento projekt?

O práci asistentky podpory zdravia som sa dozvedela z internetu, zo sociálnej siete, kde som videla, ako pomáhajú asistenti v iných lokalitách. Tiež som si chcela túto prácu vyskúšať aj u nás v Zohore, kde žijem priamo v osade.

Čo by si chcela dosiahnuť v rámci svojej práce?

Pracujem s rómskou aj nerómskou komunitou u nás v Zohore. Nerobím výnimky a neodmietnem nikoho, kto príde s prosbou o pomoc. Táto práca ma veľmi baví a som rada, že organizácia Zdravé regióny mi dala možnosť pracovať ako asistentka podpory zdravia cez Národný projekt Zdravé komunity 3B aj v mojej obci Zohor. Ešte nepracujem v projekte veľmi dlho, no moji klienti – obyvatelia lokality sú veľmi spokojní a sami ma vyhľadávajú. Riešim najmä oblasť hygieny, kontrolujem dodržiavanie proti-pandemických opatrení, spolupracujem so samosprávou, starostom obce, s lekárom pre dospelých a tiež s pediatrom, od ktorých som už dostala pozitívnu spätnú väzbu a pochvalu za pomoc.

Ako hodnotíš svoju prácu?

Aktuálne sa snažím riešiť otázku komunálneho odpadu, organizujem brigády, čistíme okolie osady a tiež obce. Samozrejme budem rada, ak aj v pokračovaní projektu dostanem možnosť pomáhať ľuďom v núdzi.

Ako hodnotíš fungovanie tvojho kolektívu?

Aj keď sa v rámci kolektívu nepoznáme až tak dlho, obľúbila som si všetkých svojich kolegov. Veľmi si rozumiem s kolegyňou Lenku, ktorá je pripravená mi kedykoľvek pomôcť alebo poradiť.