Address :
Regionálna kancelária Poprad – budova Pozemné stavby, Levočská 866/20, 058 01 Poprad
Phone :
0911/309 010
Email :
maria.nazarejova@zdraveregiony.eu

Mgr. Mária Nazarejová

expertka pre terén

Ako najstaršia sestra som to nemala ľahké. Žiadna škola, len rýchlo práca. Vyskúšala som skoro každé zamestnanie, no nenapĺňalo ma to. A tak prišiel rozhodujúci čas v mojom živote. Začala som cítiť potrebu študovať. Ukončila som vysokú školu so zameraním na sociálnu prácu a konečne som našla zamestnanie, v ktorom vidím zmysel.

Prečo si sa rozhodla pracovať pre tento projekt ako koordinátorka asistentov podpory zdravia?

Život ku mne nebol prívetivý. Ostala som sama s dvomi deťmi a bolo to veľmi ťažké. Keď prišla ponuka pracovať v projekte, vedela som, že toto je to pravé zamestnanie, ktoré chcem vykonávať. Že môžem pomôcť ľuďom, ktorí žijú ťažko. Veľmi ťažko. Zrazu mi ten môj osud neprišiel až taký zlý. Boli sme zdraví, mali sme strechu nad hlavou a mali sme čo jesť. A ja som videla veci a ľudí, ktorí boli stratení. Nevedeli ako ďalej. Nevedeli, či budú zdraví, či budú mať čo jesť a či zajtra budú mať strechu nad hlavou. A ja som ďakovala Bohu, že prišiel niekto kto vymyslel projekt, v ktorom myslel na ľudí, na ktorých už dávno každý zabudol.

Čo chceš dosiahnuť v rámci svojej práce, pomenuj hlavnú prioritu?

Chcem, aby ľudia mali istotu. Aby sa nebáli toho, čo bude zajtra. Aby vedeli, že je tu niekto, kto im „kryje“ chrbát a pomôže vždy, keď to budú potrebovať. Snažíme sa učiť ľudí samostatnosti, tak ako nás to učili naši rodičia.

Ako hodnotíš fungovanie svojho tímu?

V mojom tíme sú ženy, ktoré nemali ľahký osud. My všetky sme matky, ženy a niekedy sme boli aj deti a dievčatá, ktoré mali svoje sny a túžby. Chceme, aby každý jeden človek vedel, že aj keď nie sme pokrvní príbuzný, aj tak sme tu pre nich. Sme ich útočiskom, sme ich kamarátkami, sestrami, matkami … Fungujeme ako veľká láskavá rodina, ktorá podá pomocnú ruku, pohladí, ale niekedy aj pokarhá. Vieme, že spoločne dokážeme všetko.

Expertka pre terén

Od 01. januára 2024 som nastúpila na pozíciu expertky pre terén v národnom projekte Zdravé komunity pre oblastné skupiny Humenné, Košice, Košice – okolie, Michalovce, Prešov, Sabinov, Trebišov, Trhovište, Veľké Kapušany, Veľký Šariš, Vranov nad Topľou.